Food and Drug Administration (FDA) Disclosure:

The statements in this forum have not been evaluated by the Food and Drug Administration and are generated by non-professional writers. Any products described are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

Website Disclosure:

This forum contains general information about diet, health and nutrition. The information is not advice and is not a substitute for advice from a healthcare professional.

Price of bud in your area

Discussion in 'Apprentice Marijuana Consumption' started by slipkittie, Feb 10, 2011.

  1. I'm from western australia, near perth. Most of the bud I get is pretty damn good, I've only been sold schwag once, but it's pretty expensive here.

    1g (called a "stick") - $25
    1/2 oz - $175 ($12.5 per gram)
    oz - $350 ($12.5 per gram)

    you can also buy "4gram 50s" which are self-explanatory, but somewhat hard to find.

    most people here spin weed with tobacco.
     
  2. 1 g (Dank, Fire, Headies) - $20
    8th - $50
    oz - $300-$350 depending

    straight weed in our joints

    doesnt make sense to me that 1/2 oz and oz is the same price for you. Think you would get a break for buying double
     
  3. 50 - 1/8th
    100 - 1/4th

    And it's always grade A top stuff
     
  4. $10- g.
    $35-$50-1/8th
    $250-$300-oz.
    And it's always fire in Cali
     
Loading...

Share This Page