How does your weed cost?

Discussion in 'General' started by amedina133, Mar 28, 2014.

  1. So how much does your bud usually cost? Do you buy small or large quantities? How long does it last you?
     
  2. quarter $75-80 (last me about a week)
    half $140-150 (week and a half to two weeks)
     
  3. #3 Favre827, Mar 28, 2014
    Last edited by a moderator: Mar 28, 2014
    Dub $20
    Eight $35-$50 this usually last me about 4 days

    Quarter ounce $70-80 week and a half...I feel like it should last a lil longer. Maybe I smoke it quicker cause I see that I have more

    From Brooklyn NY
     
  4. #4 Homelander, Mar 28, 2014
    Last edited: Mar 28, 2014
    I usually just buy quarters, could be like 80-90 and will last me about 3 weeks. My Extreme Q always comes in handy :hello:
     

  5. ImageUploadedByGrasscity Forum1396017960.420735.jpg ImageUploadedByGrasscity Forum1396017987.820589.jpg

    $150 an ounce
     
  6. $50-$70 for a qt oz of decent bud or better, which usually last me around a week


    Sent from my iPhone using Grasscity Forum mobile app while high as fuck
     
  7. 300 an ounce, unfortunatly bud varies in potency as well.

    Sent from my SPH-D710 using Grasscity Forum mobile app
     
  8. Used to cop a quarter for $70 but now for $60. Depending on how I smoke it will last a couple weeks

    Sent from my C5215 using Grasscity Forum mobile app
     
  9. $45 for an eighth of dank.
     
  10. $200 a zip, lasts me at least a month.
     
  11. My weed costs good.


    "She was living in a single room with three other individuals. One of them was a male and the other two, well the other two were female. God only knows what they were up to in there. And furthermore, Susan, I wouldn't be the least bit surprised to learn that all four of them habitually smoked marihuana cigarettes..... REEFERS"
     
  12. 80-120 oz I'll just get a gram for 5 if I don't got the cash at the time.. The weed is usually pretty dank too.


    Sucks to suck
     
  13. Nothing. Haven't bought weed in like 3 months, usually my cuz just hooks me up since he has a good connection :)
     
  14. I get an ounce of top quality weed for £160 or free as a payment for cropping ;)


    Sent from my iPhone using Grasscity Forum
     
  15. $80 a month in electricity.
     
  16. I pay $100 and eigth for wax.
     
    Average seems to be soemthing like 120-140 an eigth though.
     
  17. 1 Gram - Free
    3.5 Grams - Around $5-$10
    7 Grams - Around $15-$20
    14 Grams - Around $35-$40
    28 Grams - Around $75-$80
    Usually chronic but sometimes I'll have to take mids but he shaves the prices by around 25%
     
  18. per gram - $10 
    eighth - $30
    quarter - $65
    half - $110
    oz - $200
     
    I've never bought more than an ounce at a time
     
  19. About 20 bucks every month when I take in consideration electricity costs and resources put in. However I never gotta pay someone for weed, and that is great.
     
  20. Weed cost me time + effort + $80/mo for electricity so it's worth about $1,000,000/oz, my time is very valuable

    Sent from my HUAWEI-M835 using Grasscity Forum mobile app
     
Loading...

Share This Page