Dismiss Notice
Food and Drug Administration (FDA) Disclosure:

The statements in this forum have not been evaluated by the Food and Drug Administration and are generated by non-professional writers. Any products described are not intended to diagnose, treat, cure, or prevent any disease.

Website Disclosure:

This forum contains general information about diet, health and nutrition. The information is not advice and is not a substitute for advice from a healthcare professional.

What are you willing to pay for dank?

Discussion in 'Beginner Cannabis Consumption & Tips' started by jersh, Sep 1, 2012.

  1. Im down at college now and I finally found a dealer, problem is he doesnt have mids or reggie and is selling dank 330 an o, what do you guys think?
     
  2. not bad for my area if its dank... I have paid 350 before.
     
  3. 15/g
    50/8th
    90/qtr
    140/half
    250/oz
     
  4. $330 is a great price if it's really dank.
     
  5. sounds like a deal to me :smoking:
     
  6. Thats pretty fucked in my books but it could be a good price in your area
     
  7. costs me 400-450 an O. count your blessings
     
  8. [quote name='"Blowing on Sour"']costs me 400-450 an O. count your blessings[/quote]

    I feel your pain man. I live in rural pennsylvania so not too many dealers out my way without driving a good 40 minutes.
     
  9. No more than 250/oz in my area :smoking:
     
  10. When it comes to dank, price is no object. :cool:
     
  11. Most expensive I get is okay dank for $350 an O, but I can get medical for $320 if I drive out to my dealer in Wisconsin
     


  12. Uh, what?
     
  13. I have payed 370 for a zip before. But now i wont go over 350
     
  14. I'd say grow your own. Doesn't 10-15 dollar ounces sound pretty good?
     
  15. Damn youguys buy cheap, I get O's for 600
     
  16. ...just think, Yosmokinman is getting 40-60 ounces for the price you pay for one. :eek::eek::eek:
     
  17. $10/g is the most I will pay. Any more and they can keep it.
     
  18. [quote name='"YoSmokinMan"']I'd say grow your own. Doesn't 10-15 dollar ounces sound pretty good?[/quote]

    This. I calculated all my soil, power use, and seed cost. Ended up running me about 0.47/g.
     
  19. I can't exactly grow down here, when I get an apartment with my bros were prob gonna though. I'm pickin up a half of the stuff for 180, should be a good time. Still kills me to buy it cause I'm used to only buying 80 dollar an ounce mids back home...
     

Share This Page