Max you'd pay for a g?

Discussion in 'General' started by Freed By Weed, Oct 19, 2012.

  1. Just curious, what do most of yall pay for a g, or 1/8, or 1/4, 1/2, ounce, or whatever you normally buy by. What's your max for a g? I've been smoking since May and when I first started I was paying $25 and I was getting fucked over. Now I pay $50 for 1/8 or $85-90 for 1/4 for hindu kush and blue dream mostly. I can get 1/4 of corn for $25 when I want to smoke a lot for cheap. Am I getting good deals?
     
  2. $15/g for dank. Anymore isn't worth it.
     
  3. $25 for a gram? Why, I never...

    If I were really jonesin' for a toke, I might dish $20 on a gram. And I wouldn't be happy about it.
     
  4. $10 for bud that's pretty good.

    $15 for amazing.
     
  5. Yall need to grow your own. ~$10-$15 an ounce.
     
  6. If I was buying just a gram, probably $20 at most.

    I normally pick up a 1/2 or 1/4 though, and then it's like 11 a gram or so.
     
  7. I'm from South Jersey so $20 for a g is pretty normal around here. I just bought a quarter for 110 the other day.
     
  8. 10 for mids and 25 at max for the dankest bud around here
     
  9. Max 15$ a g, what do you mean by corn?
     
  10. BRB getting hooked up and loling at this thread

    no e-brag.. but sometimes I love the big city
     
  11. reggie $7
    mids$10
    Dank$20

    The highest I have ever paid for a gram was $30 bucks, for a g of what I was told was "Queen Bee" or something like that. God damn, it was so worth it, I have never gotten that high off of weed..still to this day.
     
  12. I usually only get heads here and it's 20 a g.
    really wish I could find a $15 g of dank... sigh but that's Maine for ya :rolleyes:
     
  13. MAX $10 a g, idgaf how dank it is
     

  14. You've never heard of corn? It's low grade weed.
     
  15. [quote name='"Freed By Weed"']

    You've never heard of corn? It's low grade weed.[/quote]

    Oh nah never heard of it before
     
  16. 20$ here but I don't pick up dubs(1 gram in my area). So to actually pay for one gram it would have to be no more than 15$.
     
  17. no more than $37..and thats FINAL
     
  18. no more than 20, ever.

    some kid tried to sell me some for $30 a gram, and it was my best friends friends' brother lol what a clown
     

Share This Page